Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Е-Аптека Хранителни добавки Други ACTAVIS ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

Арт. №: 30021370
Изображение към продукта ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ
1 от 1
Изображение към продукта ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ
Последна цена 34.80лв.
Продуктът не е наличен.
НАПРАВИ ЗАПИТВАНЕ
Виж още от:
Категория: Хранителни добавки / Други
Марка: ACTAVIS
ATC: Витамин А, самостоятелно (A11CA)
3.6/5 17 оценки
  • Купи
  • Инфо
  • Взаимодействия
  • Подобни продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Купи
Купи
Инфо
Взаимодействия
Подобни продукти
Коментари
Свързаност

ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

ХиаВита е иновативен комбиниран продукт, който гарантира цялостно действие срещу стареенето, осигурява хидратация и свежест на кожата, създава чувство на комфорт и възвръща младежкото ни излъчване.

Хиалуроновата киселина и колагенът са жизнено важни за поддържане на слоевете на кожата и тяхната структура. Колагенът придава плътността и еластичността на кожата, а хиалуроновата киселина осигурява храненето и хидратирането й.

Една от основните съставки на ХиаВита  е Хиалуроновата киселина. В естествената си форма тя е с много високо молекулно тегло, поради което не може да се резорбира в стомашно-чревния тракт. Затова в ХиаВита  използваме специална патентована технология, с помощта на която се постига намаляване на молекулното тегло на ХК, без да се променят  химичните й свойства. ХиаВита съдържа HyaMax с 90% съдържание на хиалуронова киселина с молекулно тегло между 8000-50000 Далтона. HyaMax е стандартизирана натурална ХК, получена чрез микробиална ферментация. Не се добива от животни. Не съдържа ГМО.

Хиалуроновата киселина в ХиаВита  е с ниско молекулно тегло, има доказана висока усвоимост през стомашно-чревния тракт след прием през устата и разпределение в тъканите.

Хиалуроновата киселина присъства естествено в почти всички тъкани на човешкото тяло като една от най-хидрофилните молекули, наречена с право „природен овлажнител”. В тялото на човек с тегло 70 кг се съдържат приблизително 15 г ХК, от която 1/3 се разгражда и синтезира всеки ден.

Напредването на възрастта, действието на слънчевите лъчи, намаляването на естрогените при жените  причиняват рязко спадане на концентрациите на ХК.

Когато с възрастта количеството на ХК в кожата намалее и се загуби част от водното й съдържание и еластичност, кожата става по-суха, загрубява и се набръчква.

Приемането на ХиаВита  като добавка към храната повишава съдържанието на ХК и забавя процеса на остаряване, като заличава бръчките.

Ххиалуроновата киселина е основна съставна част на съединителната тъкан, която има уникалната способност да привлича и задържа водата. Близо 50 % от тоталната Хиалуроновата киселина  в организма се намира в кожата. Oсигурява водния й баланс, играе решаваща роля в транспортирането на хранителните вещества към външните слоеве на кожата и улеснява изхвърлянето на токсините, стимулира фибробластите за синтезата на колаген и еластин. Тя спомага за регулирането и удължаването на жизнения цикъл на кожните клетки.

Колагенът е главният белтък в съединителната тъкан на човека. Концентрацията му в кожата е до 74%. Заедно с мекия кератин осигурява здравина и еластичност на кожата. Колагенът постоянно се възпроизвежда. След 25-годишна възраст обаче този процес постепенно започва да отслабва и колагенът намалява. Нарастващият с възрастта дефицит води до изсъхване и набръчкване на кожата и намаляване на нейната еластичност.

ХиаВита  съдържа хидролизиран колаген, който е хипоалергичен.

Kоензим Q10 е антиоксидант и мощен енергиен активатор на клетката. Съдържа се във всички живи клетки и има ключово значение за снабдяването ни с енергия за осъществяване на функциите на организма. Използва се от клетките в процеса на дишането. До 30-год. възраст организмът произвежда достатъчни количества Коензим Q10. Тъй като те намаляват пропорционално на напредването на възрастта, е необходимо да бъде набавян посредством прием на хранителни добавки.

Коензим Q10 има решаваща роля за функционирането на имунната система и забавя процесите на стареене.

Витамин E е мощен антиоксидант, който повишава имунните защитни сили, запазва ролята на кожата като бариера на организма срещу външни увреждания и забавя стареенето на клетките в резултат на окислението.

Витамин А участва в регулиране функциите на кожата и кожните жлези, ускорява и улеснява усвояването на хранителните вещества, стимулира образуването на колагена, допринася за отстраняване на пигментните петна. Предпазва кожата от вредното въздействие на слънчевите лъчи; пречи на негативното влияние на околната среда и окислителните процеси, които могат да доведат до отмиране на живи клетки.

Състав:
Съдържание на 1 мека желатинова капсула
Хиалуронова киселина - 100 mg
Хидролизиран колаген - 50 mg
Витамин Е - 33,5 mgTE (50 IU)
Коензим Q10 - 15 mg
Витамин А (Ретинол ацетат) - 750 µgRE (2500 IU)

Помощни вещества: соево масло, соев лецитин, желатин, глицерол, червен железен оксид и кафяв железен оксид.

Приложение на ХиаВита :
- За редуциране на стрии.
- Осигурява хидратация, свежест, добър външен вид и защита на кожата на лицето и цялото тяло. Кожата възстановява плътността си и това намалява отпускането й.
- Запазва ефекта на вече инжектирани филъри с хиалуронова киселина.
- За намаляване на бръчките по лицето. След редовна употреба челото е изгладено, бръчките между веждите, около очите, между носа и устните изглеждат видимо променени.
- За защита на кожата от агресивните фактори на външната среда.

Начин на употреба:
по 1 капсула дневно, по време на хранене.
Препоръчва се да се приема в продължение на 2-3 месеца.

Взаимодействия на ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

  • Силно клинично значими взаимодействия (6)
  • Умерено клинично значими взаимодействия (115)
  • Маловажно клинично значими взаимодействия (43)
  • Виж подробно всички

Подобни продукти на ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

ДРОПИЛ капсули 500 мг * 60

ДРОПИЛ капсули 500 мг * 60

ЕКО МЕДИКА WELL3 СИРОП 500 мл

ЕКО МЕДИКА WELL3 СИРОП 500 мл

НАТУРАГЕН ТЕЛЕШКИ КОЛАГЕН С ВКУС АНАНАС флакон 60 мл * 12

НАТУРАГЕН ТЕЛЕШКИ КОЛАГЕН С ВКУС АНАНАС флакон 60 мл * 12

Нов
ГЛОБАЛ ХИЙЛИНГ KOЕНЗИМ Q10, ПИРОЛИНКВИНОН + ШИЛАЖИТ капсули * 60

ГЛОБАЛ ХИЙЛИНГ KOЕНЗИМ Q10, ПИРОЛИНКВИНОН + ШИЛАЖИТ капсули * 60

Нов
ТРИМАРТ ХИДРОЛИЗИРАН ТЕЛЕШКИ КОЛАГЕН 250 г

ТРИМАРТ ХИДРОЛИЗИРАН ТЕЛЕШКИ КОЛАГЕН 250 г

БИОХЕРБА НЕВЕН + ВИТАМИН A капсули * 100

БИОХЕРБА НЕВЕН + ВИТАМИН A капсули * 100

Нов

ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ е свързан към

  • По кое време на деня се пият витамините и добавките
  • Хранителни добавки и витамини за напълняване и апетит
  • Червена мъртва коприва
  • Кои добавки са ефективни при артрит?
  • 13 кожни образувания, които е добре да се прегледат от специалист
  • Лекарства и добавки срещу нервно напрежение и стрес
  • Гарциния камбоджа, Индийска ягодка
  • Солариум: лечебни ползи и рискове
  • д-р Иванка Маркова Баева
  • Рутин (витамин Р): полезни свойства и приложение

Коментари към ХИАВИТА капсули * 30 АКТАСТАЙЛ

От сайта (3)
Напиши коментар 3 коментара
  1. НОНА 
    на 20 May 2014 в 21:58
    За новите капсули нямам коментар ,защото бях неприятно изненадана от двойно по-голямата цена.Преди 60 капсули струваха -34лв,а сега 30 капсули -28/60 ще са 56 лв/.Типично по бьлгарски-когато една стока се тьрси-надуваме цената.Ще си купувам от американските.Цените са постоянни.Жалко за нашата фармация,ако изобщо е още наша.ЖАЛКО....ВСИЧКО ТОВА Е ФАКТ.
  2. www.framar.bg отговаря
    www.framar.bg отговаря 
    на 08 September 2012 в 12:32

    sara

    Moje li da se pie ot bremenni jeni???

    Не е посочена употреба при бременни.

  3. sara 
    на 08 September 2012 в 12:00

    Moje li da se pie ot bremenni jeni???

googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Myo+ D-Chiro Inositol - прекалено големи капсули

преди 548 дни, 19 часа и 46 мин.

Търся мнение за АРТРИ ХЕРБ капсули

преди 1801 дни, 22 часа и 39 мин.
Всички

Е-АПТЕКА НОВО И ОБНОВЕНИ

МЕНТА ГЛОГ ВАЛЕРИАНА + Mg таблетки * 30 СОФАРМА

ХЕЛИКС ОРИГИНАЛ ДАБЪЛ капсули * 60

ХЕЛИКС ОРИГИНАЛ капсули * 30

ИНСУЛИНОВА ИГЛА MEDFINE PLUS 6 мм * 100 бр.

РЕД ПАНДА НАТОКОМБО таблетки * 60

Най-новите публикации
Здравният министър на САЩ настоява за оценка на безопасността на храните и лекарстватаЗдравният министър на САЩ настоява за оценка на безопасността на храните и лекарствата

Здравният министър на САЩ настоява за оценка на безопасността на храните и лекарствата

от 23 май 2025г.Прочети повече
FDA актуализира предупреждението за миокардит в листовките на ваксини срещу COVID-19FDA актуализира предупреждението за миокардит в листовките на ваксини срещу COVID-19

FDA актуализира предупреждението за миокардит в листовките на ваксини срещу COVID-19

от 23 май 2025г.Прочети повече
Проф. Янкова-Аврамова: Бъдещият лекар трябва да бъде технологично подготвен и етично отговоренПроф. Янкова-Аврамова: Бъдещият лекар трябва да бъде технологично подготвен и етично отговорен

Проф. Янкова-Аврамова: Бъдещият лекар трябва да бъде технологично подготвен и етично отговорен

от 23 май 2025г.Прочети повече
НЗОК няма да заплаща биомаркерната диагностика за онкоболнитеНЗОК няма да заплаща биомаркерната диагностика за онкоболните

НЗОК няма да заплаща биомаркерната диагностика за онкоболните

от 23 май 2025г.Прочети повече
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на онлайн магазин от Valival