0 продукта

е-Аптека

ИБУПРОФЕН др. 200 мг. * 100

ИБУПРОФЕН др. 200 мг. * 100 - изображение
Последна цена:  14.60 лв.

НЕ Е В НАЛИЧНОСТ

ИБУПРОФЕН табл. 200 мг. * 100

ИНФОРМАЦИОННА ЛИСТОВКА
Прочетете внимателно тази листовка, защото съдържа важна за пациента информация.

Това лекарство се предоставя без рецепта, то може да се използва за лечение на някои заболявания без да е предписано от лекар. Въпреки това приемайте ибупрофен внимателно и в съответствие с препоръките в тази листовка за да получите добър ефект от лечението.
Запазете листовката, може да имате нужда да я прочетете отново.
Обърнете се към Вашия лекар или фармацевт, ако имате нужда от повече информация или съвет.
Ако симптомите са налице или не се подобряват повече от 2 дни при възрастни или след втория ден при деца обърнете се към Вашия лекар.

IBUPROFEN POLFA 200 mg coated tablets
ИБУПРОФЕН ПОЛФА 200 mg обвити таблетки
/Ibuprofenum/
1 таблетка съдържа активно вещество:

Ibuprofen 200 mg.
Помощни вещества: Картофено нишесте, лактоза монохидрат, повидон /25/, колоидален силиции, магнезиев стеарат, талк.
Обвивка: захароза, талк, гума арабика, Е124, бял восък.
Опаковка: 20 или 100 таблетки.

Съдържание на листовката:
1. Какво представлява Ибупрофен Полфа и кога се използва.
2. Преди да започнете да приемате Ибупрофен Полфа.
3. Как се приема Ибупрофен Полфа.
4. Възможни нежелани ефекти
5. Как се съхранява Ибупрофен Полфа
6. Допълнителна информация

1. Какво представлява Ибупрофен Полфа и кога се използва.
Ибупрофен Полфа принадлежи към групата лекарства наречени нестероидни противовъзпалителни средства. Има мек до умерен противовъзпалителен и антипиретичен ефект.
Ибупрофен се абсорбира в стомашночревния тракт. Пикова серумна концентрация на ибупрофен се достига 1-2 часа след перорален прием.
Храната и лекарствата, неутрализиращи стомашната секреция не нарушават абсорбцията на ибупрофен.

Терапевтични показания:
Облекчава болката, понижава телесната температура и намалява възпалението.
Прилага се при главоболие, невралгия, зъбни болки, болки в кръста, менструални болки, ревматични и мускулни болки, простуда и грип, съпроводени с повишаване на температурата.

2. Преди да започнете да приемате Ибупрофен Полфа.
Не приемайте Ибупрофен в следните случаи:

  • Ако имате алергия /свръхчувствителност/ към ибупрофен или някоя от съставките на лекарството;
  • Ако имате или сте имали активна стомашна или дуоденална язва, перфорация или кървене, включително появили се след употреба на нестероидни противовъзпалителни средства;
  • Ако имате тежка чернодробна, бъбречна или сърдечна недостатъчност;
  • Ако имате или сте имали реакции на свръхчувствителност като възпаление, уртикария или бронхиална астма след прием на аспирин или други НПВС;
  • Ако сте в последния триместър на бременността;
  • Ако приемате други НСПВС, също и СОХ-2 селективни инхибитори, поради увеличен риск от странични ефекти;
  • Ако страдате от хеморагична диатеза.

Необходимо е специално внимание при прием на ибупрофен в следните случаи:
Съществува риск от стомашночревни кръвоизливи, улцерация или перфорация, които могат да бъдат с фатални последици. Тези инциденти се появяват след предупредителни симптоми, но при някои пациенти такива симптоми може да липсват. При стомашночревно кървене или улцерация лечението с ибупрофен се прекратява. Пациенти с анамнеза за стомашночревни заболявания, особено по-възрастни трябва да съобщят на лекуващия лекар за всяка поява на необичайни симптоми /особено кървене/. Особено внимание е необходимо в началния етап на терапията.
Пациентите трябва да приемат възможно най-ниската доза за възможно най-краткия период от време.
Специално внимание е необходимо при пациенти, приемащи заедно с ибупрофен и други медикаменти, които повишават риска от стомашночревно кървене като кортикостероиди и антикоагуланти /ацекумарол/ или антиагреганти като аспирин. Приемът на ибупрофен, както на другите НСПВС е свързан с леко увеличен риск от сърдечно-съдов инцидент /миокарден инфаркт или мозъчен инсулт/. Този риск е повишен при прием на високи дози за дълъг период от време. Не приемайте по-високи дози за период повече от 3 дни без да се консултирате с лекар. В случаи на сърдечни проблеми, инсулт или при подозиран риск от тези състояния /напр. високо кръвно налягане, диабет, повишени нива на холестерола, тютюнопушене/ обърнете се към Вашия лекар или фармацевт за обсъждане на терапията.
Използването на медикамента при пациенти с тумори изисква повишено внимание.
Едновременното, дълготрайно приложение на аналгетици може да доведе до бъбречни увреждания и риск от бъбречна недостатъчност.
Тежки кожни реакции, някои от които фатални, като ексфолиативен дерматит, синдром на Стивънс-Джонсън и токсична епидермална некролиза се съобщават много рядко във връзка с прием на НСПВС. Повишен риск от поява на тези тежки реакции има в началото на терапията, през първия месец при повечето случаи.
Трябва да се прекъсне лечението още при първи симптоми като кожен обрив, лигавични лезии или други признаци на свръхчувствителност.
Повишен риск от развитие на асептичен менингит има при пациенти с лупус еритематозус и смесени съединително-тъканни заболявания.
Бронхоспазъм може да се появи при пациенти с активна бронхиална астма или анамнеза за такава и при алергични заболявания.
Ибупрофен може да предизвика зрителни нарушения - скотома и нарушения в цветното зрение. В тези случаи лекарството се спира и се провежда консултация с офталмолог.
Ибупрофен има ефект на антикоагулант, което трябва да се вземе под внимание при лечение на пациенти с проблеми в кръвосъсирването, които се лекуват с  антикоагуланти.
Лекарството принадлежи към групата на НСПВС, които обратимо повлияват фертилността при жените. Ефекта изчезва след спиране на лечението. Най-ниската ефективна доза, необходима за достигане на адекватно лечение трябва да се използва за възможно най-кратък период от време.
При поява на други смущаващи симптоми по време на лечението с ибупрофен се провежда консултация с лекар и лекарството се спира.

Обърнете се към Вашия лекар дори ако гореописаните предупреждения се отнасят към ситуации, проявили се в миналото.

Приемайте Ибупрофен Полфа заедно с храна или напитки.

Лекарството се приема по време или след хранене.

Специални предупреждения за прием при някои възрастови групи:
Лечение в детската възраст:

Не давайте това лекарство на деца под 12 годишна възраст.

Лечение с ибупрофен на пациенти с увредена чернодробна и/или бъбречна функция.
Ибупрофен не бива да се приема без консултация с лекар.

Лечение с ибупрофен на възрастни пациенти:
При по-възрастни пациенти е повишен рискът от поява на нежелани ефекти. Не са необходими специални модификации на дозата, освен при увредена чернодробна и/или бъбречна функция. В тези случаи дозата се определя индивидуално.    -.

Бременност:
Обърнете се за съвет към лекар преди да започнете лечение с ибупрофен.

Употребата на ибупрофен през първите 6 месеца от бременността трябва да бъде само по лекарско предписание.
Не приемайте ибупрофен през последните 3 месеца от бременността.

Кърмене:
Обърнете се за съвет към лекар преди да започнете лечение с ибупрофен.

Ибупрофен и метаболитите му проникват в майчиното мляко в много ниски концентрации. Необичайно е приемът на ибупрофен в дози, препоръчани за лечение на болка и температура да има нежелан ефект върху новороденото.

Шофиране и работа с машини:
Няма данни за негативен ефект на ибупрофен върху способността за шофиране и работата с машини.

Важна информация относно някои от съставките на Ибупрофен Полфа:
Ибупрофен Полфа съдържа лактоза и сукроза. Ако имате диагностицирана непоносимост към определени захари трябва да се посъветвате с лекар преди да започнете лечение с ибупрофен.
Лекарството съдържа Е124, поради което може да предизвика алергични реакции.

Прием на други медикаменти:
Моля, информирайте Вашия лекар за всички лекарства, които приемате, включително и тези, които се предлагат без рецепта.


Ибупрофен, както и другите НСПВС не бива да се използва едновременно със следните медикаменти:

  • Аспирин или други НСПВС: повишен риск от нежелани ефекти;
  • Антихипертензивни медикаменти: НСПВС могат да намалят техния ефект;
  • Диуретици: има съобщения за намаляване на ефективността;
  • Антикоагуланти: има клинични данни, показващи, че НСПВС могат да потенцират действието на антикоагулантите; НСПВС могат да усилят действието на антикоагуланти като ацекумарол /Вж. част 4.4./;
  • Литий и метотрексат: НСПВС могат да увеличат плазмените концентрации на Литий и Метотрексат. Препоръчително е да се мониторират серумните нива;
  • Зидовудин: има съобщения за удължаване на времето на кървене при едновременна употреба;
  • Кортикостероиди: едновременната употреба с НСПВС увеличава риска от поява на нежелани ефекти, особено от страна на гастроинтестиналния тракт;
  • Сърдечни гликозиди - НСПВС могат да изострят сърдечната недостатъчност и да повишат плазмената концентрация на гликозидите;
  • Мифепристон: НСПВС използвани 8-12 дни след приложението му могат да намалят неговата ефективност;
  • Циклоспорин - едновременното приложение увеличава риска от нефротоксичност;
  • Хинолони - при едновременна употреба се увеличава риска от конвулсии.


3. Как се приема Ибупрофен Полфа
Винаги приемайте Ибупрофен Полфа точно както е назначил Вашият лекар. Ако не сте сигурни консултирайте се с Вашия лекар.
Възрастни и деца над 12 годишна възраст

Първоначално 2 таблетки, приети с вода. След това - 1-2 таблетки на всеки 4 часа, ако е необходимо.
Не приемайте повече от 6 таблетки дневно.
Не приемайте лекарството повече от 3 дни без консултация с лекар.
Ако независимо от лечението, болката и температурата се влошават или се появяват нови симптоми след първите 2 дни обърнете се към лекар.
Ако имате впечатлението, че ефектът от ИБУПРОФЕН Полфа е по-силен или по-слаб консултирайте се с лекар.

Ако приемете по-голяма доза Ибупрофен Полфа
Следните симптоми могат да се появят при прием на НСПВС в дози по-високи от препоръчаните: гадене, повръщане, коремна болка или диария в редки случаи. Шум в ушите, главоболие, виене на свят или стомашночревно кървене, също могат да се появят. При тежко отравяне се засяга централната нервна система, което се манифестира със сънливост или възбуда, дезориентация или кома в много редки случаи. Много рядко се наблюдават конвулсивни припадъци. При тежка интоксикация може да се развие метаболитна ацидоза и протромбиновото време /INR/ да се увеличи. Могат да се наблюдават остра бъбречна недостатъчност и чернодробни лезии, задух, внезапно спадане на кръвното налягане, брадикардия или тахикардия и предсърдни фибрилации. Изостряне на астматичните симптоми може да се наблюдава при пациенти с бронхиална астма.
Ако сте приели голямо количество ибупрофен, обърнете се към Вашия лекар, който ще Ви помогне да изхвърлите поетото лекарство от стомаха и ще предприеме необходимите животоподдържащи мерки.
Поради значителното свързване на активната субстанция с плазмените протеини хемодиализата е неефективна.
Ако сте приели доза, по-голяма от препоръчваната обърнете се веднага към лекар или фармацевт.

Ако забравите да вземете Ибупрофен Полфа

Не приемайте двойна доза.
Приемете следващата доза според установената схема на лечение.

4. Възможни нежелани ефекти
Както всички лекарства Ибупрофен Полфа може да причини нежелани ефекти.
Нежеланите ефекти са разгледани според тяхната честота и локализация, започвайки с най-честите по следната схема - много чести />=1/10/, чести />= 1/100 до 1/10/, нечести />= 1/ 1,000 до 1/ 100/, редки />= 1/10,000 до 1/1,000/ и много редки /< 1/10,000/.

Гастроинтестинални заболявания:

  • Нечести: Диспепсия, коремна болка, гадене, епигастрални болки, спастична коремна болка, епигастрален дискомфорт, киселини в стомаха;
  • Редки: Диария, запек, повръщане и гастрит;
  • Много редки: Кървене от гастроинтестиналния тракт, повръщане на кръв, улцеративен стоматит, обостряне на колит и Болест на Крон.

Язва на стомаха и/ или дванадесетопръстника, перфорация и кървене, понякога фатални, особено при по-възрастни пациенти.

Заболявания на нервната система:

  • Нечести: главоболие;
  • Редки: Замайване, виене на свят, безсъние или сънливост, възбуда, нервност и умора;
  • Много редки: Асептичен менингоенцефалит, разтройства на съзнанието.

Психични разстройства:

  • Много редки: Депресия и емоционални нарушения.

Заболявания на ухото и лабиринта:

  • Много редки: шум в ушите и нарушения на слуха.

Очни заболявания:

  • Нечести: Скотоми, замъглено виждане, диплопия и нарушения на цветното виждане.

Заболявания на бъбреците и пикочните пътища:

  • Много редки: Азотемия, хематурия, бъбречна недостатъчност, включително остра бъбречна недостатъчност, папиларна некроза, редукция на креатининовия клирънс, полиурия, олигурия и хипернатриемия /задръжка на натрий/.

Чернодробно-жлъчни заболявания:

  • Много редки: Нарушения на чернодробните функции, позитивиране на чернодробните тестове, особено при продължителна употреба, хепатит и жълтеница.

Заболявания на кръвта и лимфата:

  • Много редки: агранулоцитоза, апластична анемия, хемолитична анемия, понякога с позитивен Coomb тест, еозинофилия, левкопения, неутропения, тромбоцитопения с или без пурпура, редуциране на хемоглобиновата концентрация или нивата на хематокрита.

Кожни и съединително-тъканни заболявания:

  • Чести: Обриви, включително макуло-папулозни;
  • Нечести: Уртикария, сърбежи и алопеция;
  • Много редки: Еритема мултиформе, Стивънс - Джонсън синдром и токсична епидермална некролиза.

Метаболитни и хранителни разстройства:

  • Чести: Загуба на апетит.

Заболявания на имунната система:

  • Нечести: Болестен синдром, включващ коремна болка, треска, температура, гадене и повръщане;
  • Много редки: Остри реакции на свръхчувствителност - оток на лицето, езика и ларинкса, диспнея, хипотония, тахикардия или остър шок, бронхоспастични реакции, обостряне на бронхиална астма или бронхоспазъм.

Сърдечни заболявания:
Оток, хипертония или сърдечна недостатъчност са съобщавани при употреба на високи дози от НСПВС.
Клинични и епидемиологични проучвания предполагат, че употребата на Ибупрофен, особено във високи дози /над 2,400 mg/ дневно/ и удължения период на лечение, могат да се свържат с леко увеличен риск от артериални тромботични събития /напр. миокарден инфаркт или инсулт/.

Други:

  • Нечести: Сухота в устата, улцерации на венците и ринити.

При някои пациенти могат да се появят други нежелани ефекти по време на лечението с Ибупрофен Полфа. Ако наблюдавате нежелани ефекти, които не са изброени тук веднага информирайте Вашия лекар.

5. Как се съхранява Ибупрофен Полфа

Да се пази от влага.
Да се съхранява под 25 °С.
Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Не приемайте Иупрофен след изтичане на срока на годност, отбелязан върху опаковката.

6. Допълнителна информация
За повече информация обърнете се към производителя и притежател на разрешението за употреба:
Pharmaceutical Works Polfa in Pabianice Joint - Stock co., Полша.

7. Производител и притежател на разрешението за употреба
Pharmaceutical Works Polfa in Pabianice Joint - Stock co., Полша.

8. Регистрационен №
20040540/ 18.11.2004 г.

9. Дата на първото разрешение за употреба: 18.11.2004 г.

10. Дата на актуализация на текста: Юни 2009г.

За повече информация, поръчки и въпроси можете да се свържете с нас по следните начини:
  • На телефони: 042 605 300, 0893 376 735.
    Понеделник - Петък, от 9.00 до 17.30 часа
  • Като ни пишете на електронната поща (натиснете тук)
Оцени страницата и я сподели с приятели
12345 3.0, 82 Гласа
Сподели в Facebook
Коментирай във Facebook

!. forum.framar.bg

По темата във форума. Включете се в дискусията сега!

1. rumpe:

Вчера с изумление установих, че за един прост Аулин в аптеката ми искат рецепта. Първо си мислих, че е зъбобол, в последствие се оказа гнойна ангина и тъй като скоро пак страдах от ангина имам антибиотик от предишния път. Реших да си купя обезболяващо за ...

2. webfusion:

Аулина преди мисля че беше лекарство без рецепта , не помня точно но съм си взимал без рещепта. Незнам от кога е с рецепта но е много добър и обикновенно на човек му се налага вечер или в час в които рецепта няма от каде да вземеш. Аве тай е направена ...

3. Ivaylo:

Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е?...

4. jonsanT:

Аулина е с рецепта,защото силно уврежда черния дроб и бъбреците при честа употреба !!!...

5. Ivaylo:

Уви, то нищо безвредно няма. И от вода може да се удавиш. Интересно е, че примерно ефедрин или кодеин в Турция можело да се да се купи без рецепта. Всичко е въпрос до политика и законодателство....

6. lisa_ivanova:

Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е? За Ибупрофена дали е с рецепта - май зависи от количеството, което се съдържа в даденото ле...

7. Ivaylo:

Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е? За Ибупрофена дали е с рецепта - май зависи от количеството, което се съдържа в даденото л...

8. Ivaylo:

И да добавя - за главоболие Аулин ми действа, но Аналгин никак не ми действа!...

9. mar4e_sz:

Уви, то нищо безвредно няма. И от вода може да се удавиш. Интересно е, че примерно ефедрин или кодеин в Турция можело да се да се купи без рецепта. Всичко е въпрос до политика и законодателство. Така си е, а някои пият аулин по 5 на ден. Има много обезбол...

10. Ivaylo:

Преди години имаше и кодеин без рецепта. Що болки бе облекчил този кодеин, ех... -> ->...

11. komarita:

И да добавя - за главоболие Аулин ми действа, но Аналгин никак не ми действа! Никъде по света не се лекува главоболие с аулин. Това е препарат със страшно много странични ефекти, затова е и по лекарско предписание, но за съжаление в България се злоупотреб...

12. Ivaylo:

И да добавя - за главоболие Аулин ми действа, но Аналгин никак не ми действа! Никъде по света не се лекува главоболие с аулин. Това е препарат със страшно много странични ефекти, затова е и по лекарско предписание, но за съжаление в България се злоупотре...

13. southern_sun:

Съгласна съм с komarita наистина има хора, които злоупотребяват с Аулина аз лично познавам такива хора, които пият по 3-4 аулина на ден. Смятам, че Аналгин ще бъде също така ефикасен....

14. lisa_ivanova:

Преди години имаше и кодеин без рецепта. Що болки бе облекчил този кодеин, ех... -> -> Между другото вмомента Aцефеин се продава вече без рецепта, а той е с кодейн , много добро обезболяващо според мен , аз имам доста тежка мигрена и само той ме спасява ...

15. Bella:

Преди години имаше и кодеин без рецепта. Що болки бе облекчил този кодеин, ех... -> -> Между другото вмомента Aцефеин се продава вече без рецепта, а той е с кодейн , много добро обезболяващо според мен , аз имам доста тежка мигрена и само той ме спасява...

16. lisa_ivanova:

Аз пък си мислех, че е с кофеин. От Аналгин ми пада много кръвното, а Ацефеин ми действа добре. Да, Ацефеин освен кодеин съдържа и кофеин . И на мен не ми пада кръвното от него -> ->...

17. valiart:

Относно Аулина съм си го купувала от аптеката и без рецепта. Просто зависи на какъв аптекар ще попаднеш. Същото е и като с цигарите и алкохола - зависи на колко меркантилен търговец ще попадне. За съжаление здравето ни се превърна в търговия......

18. qproin:

Аулина го дават в повечето аптеки, но някъде се правят на много стриктни и искат рецепта. Аз веднъж си купих 10 броя и ми беше нужно доста време да убедя жената на щанда, че няма да прекалявам с него....

19. valiart:

Здравейте,да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на та...

20. Violetta:

Здравейте,да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на та...

21. kriskiss2001:

Здравейте,да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на т...

22. bisertaskov:

Здравейте,да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на та...

23. valiart:

Здравейте,да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на т...

24. мила:

Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптеките...

25. Margo:

Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптеките...

26. valiart:

Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптекит...

27. Golfie:

Margo, Аулина вече без рецепта ли е?! С рецепта е!! ...

?. www.framar.bg:

Коментирайте "ИБУПРОФЕН др. 200 мг. * 100"

1. Лил: (2012-10-31 16:19:40)

Чудесно лекарство! И на много добра цена.

ИБУПРОФЕН др. 200 мг. * 100 е свързан към

Какво трябва да е наказанието за посегателство върху лекар по време на изпълнение на служебните му задължения?

Лекарите са хора като другите, трябва да се действа по законите на България.
Специални, по-тежки наказания за извършители на такива постъпки., заради социалната им безотговорност.
Да се класифицират като хулиганска проява и да се наказват с глоба, ако няма извършено криминално престъпление.
Лекарите си го заслужават и хората не трябва да се осъждат заради това, че не са им издържали нервите.

Бюлетин

Промоции.

Актуални продукти.

Информация и новини.

При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.