0 продукта

е-Аптека

ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20

ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20 - изображение
Цена:  1.87 лв.

ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20 

ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ


Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство.
Това лекарство се отпуска без лекарско предписание. Въпреки това, за да получите най-добри резултати от лечението, Вие трябва внимателно да спазвате инструкциите за употреба на лекарствения продукт.

•  Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.
•  Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт.
•  Вие трябва да потърсите лекарска помощ, в случай че Вашите симптоми се влошават или не се подобряват след 3 дни.
•  Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

В тази листовка:

1. Какво представлява Парацетамол Софарма и за какво се използва
2.  Преди да използвате Парацетамол Софарма
3.  Как да използвате Парацетамол Софарма
4.  Възможни нежелани реакции
5.  Как да съхранявате Парацетамол Софарма
6.  Допълнителна информация

1.  КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ПАРАЦЕТАМОЛ СОФАРМА И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА

Парацетамол Софарма таблетки съдържа активно вещество парацетамол, което притежава изразено болкоуспокояващо и температуропонижаващо действие. Парацетамол Софарма таблетки се използва за лечение на лека до средно изразена болка при главоболие, мигрена, зъбобол, ревматични и мускулни болки, менструални болки, възпаление на гърлото, както и за облекчаване на неразположението при висока температура и болки при простудни заболявания.

2. ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ПАРАЦЕТАМОЛ СОФАРМА

Не използвайте Парацетамол Софарма

•  ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество парацетамол или към някоя от останалите съставки на продукта.
•  ако имате тежко чернодробно заболяване. Обърнете специално внимание при употребата на Парацетамол Софарма
•  Уведомете Вашия лекар, ако имате чернодробно или бъбречно заболяване.
•  Когато болката или високата температура продължат повече от 3 дни или симптомите се влошат, или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с лекар.
•  Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза.
•  Да се използва с внимание при хроничен алкохолизъм.

Прием на други лекарства

Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

При продължителна употреба на високи дози парацетамол лечението може да се повлияе и риска от нежелани лекарствени реакции да се повиши, ако приемате едновременно:
•  кумаринови антикоагуланти (лекарства, които намаляват съсирваемостта на кръвта),
•  ацетилсалицилова киселина (аспирин) и други нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС),
•  лекарства против повръщане (метоклопрамид, домперидон),
•  противоепилептични лекарства (фенитоин, карбамазепин, фенобарбитал),
•  антибактериални лекарства (изониазид, рифампицин, хлорамфеникол),
•  лекарства, повлияващи стомашната киселинност и лекарства за понижаване на холестерола.

Ако лекарят назначи изследване на пикочна киселина или кръвна захар, трябва да го информирате, че приемате парацетамол.

Употреба на Парацетамол Софарма с храни и напитки

По време на лечение с парацетамол не се препоръчва употреба на алкохол поради повишен риск от чернодробно увреждане.

Бременност и кърмене

Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата, на което и да е лекарство. Употребата на парацетамол не се препоръчва през първото тримесечие на бременността. Може да се прилага по време на втория и третия триместър на бременността само по лекарско предписание.

Парацетамол преминава в незначителни количества в кърмата, когато се прилага в лечебни дози. Няма данни, които да доказват вреден ефект върху кърмачето. В периода на кърмене може да се прилага при стриктно спазване на дневната лечебна доза и продължителността на лечебния курс.

Шофиране и работа с машини

Няма данни за неблагоприятно повлияване на активното внимание, способността за шофиране и работа с машини.

Важна информация относно някои от съставките на Парацетамол Софарма

Таблетките съдържат пшенично нишесте, подходящо за хора с цьолиакия (глутенова ентеропатия). Пациенти с алергия към пшеница (различна от цьолиакия) не трябва да приемат този продукт.
В състава на таблетките се съдържа лактоза. Ако Вашият лекар Ви е казал, че имате непоносимост към някои захари, посъветвайте се с него, преди да вземете този продукт.

3. КАК ДА ПРИЕМАТЕ ПАРАЦЕТАМОЛ СОФАРМА

Винаги приемайте Парацетамол Софарма таблетки точно както Ви е казал Вашият лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. Таблетките се приемат през устата с вода.

Обичайната доза е:

♦ Възрастни и деца над 12 години: по 1-2 таблетки 3-4 пъти дневно.

Максимална дневна доза за възрастни - 8 таблетки.

При деца над 12 години да не се приемат повече от 6 таблетки за 24 часа.

Деца от 6 до 12 години: по 1/2-1 таблетка 3-4 пъти дневно.

Деца под 6 години: лекарствената форма не е подходяща за деца под 6-годишна възраст.

Препоръчва се интервалът между 2 приема да е 4-6 часа.

Ако е необходимо, лекарствения продукт може да се приема на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа.

Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да бъде по-продължителен от 3 дни.

Ако сте приели повече от необходимата доза Парацетамол Софарма

Ако сте приели доза, по-голяма от необходимата, може да се появят ранните признаци на отравяне с лекарството - тежест и болки в коремната област, гадене, повръщане, липса на апетит, безпокойство, общо неразположение. При съмнение за приемане на по-голяма доза парацетамол, посъветвайте се незабавно с лекуващия си лекар, дори ако се чувствате добре.

Ако сте пропуснали да приемете Парацетамол Софарма

Ако пропуснете една доза, приемете я колкото е възможно по-скоро. Ако почти е станало време за следващата доза, приемете я както обикновено. Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата. Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ

Както всички лекарства, Парацетамол Софарма таблетки може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Описани са в много редки случаи намален брой на тромбоцитите в кръвта, намален брой на левкоцитите с повишаване на възможността за развитие на инфекции, анемия. В много редки случаи се наблюдават тежки алергични реакции със затруднено дишане и замайване или прояви на свръхчувствителност от страна на кожата - сърбеж и обриви с различен характер, уртикария до тежки заболявания с образувания на мехури по кожата, устата, около очите и половите органи. От страна на дихателната система - затруднено дишане при предразположени пациенти, с проявена алергия към ацетилсалицилова киселина (аспирин) и други НСПВС. В редки случаи може да има леки прояви от страна на стомашно-чревния тракт (гадене, повръщане, коремни болки, диария). Продължителното приложение на високи дози може да доведе до увреждане на черния дроб, като ранните симптоми са гадене, повръщане, изпотяване и общо неразположение. При високи дози е възможно нарушение на бъбречната функция.

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

5. КАК ДА СЪХРАНЯВАТЕ ПАРАЦЕТАМОЛ СОФАРМА

♦ Да се съхранява в оригиналната опаковка, при температура под 25°С.

♦ Съхранявайте на място, недостъпно за деца.

♦ Не използвайте Парацетамол Софарма след срока на годност, отбелязан върху блистера и картонената опаковка.

♦ Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

♦ Лекарствата не трябва да се изхвърлят в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци.

♦ Попитайте Вашия фармацевт как да унищожите ненужните Ви лекарства. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

6. ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ

Какво съдържа Парацетамол Софарма таблетки

•  Активното вещество е Парацетамол 500 мг в една таблетка.

•  Другите съставки са: повидон, лактоза монохидрат, пшенично нишесте, магнезиев стеарат, талк.

Как изглежда Парацетамол Софарма таблетки и какво съдържа опаковката

Плоски, бели, с розов оттенък таблетки, без мирис, с правилна кръгла форма, с делителна черта и диаметър 13 мм. Делителната черта е за разделяне на таблетката на две еднакви половини.

10 таблетки в блистер от РVС/алуминиево фолио, по 2 или 40 блистера в картонена кутия, заедно с листовка.

Притежател на разрешението за употреба и производител: България

За повече информация, поръчки и въпроси можете да се свържете с нас по следните начини:
  • На телефони: 042 605 300, 0893 376 735.
    Понеделник - Петък, от 9.00 до 17.30 часа
  • Като ни пишете на електронната поща (натиснете тук)

Взаимодействия

на ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20 с продукти, активни съставки, заболявания, храни и напитки.

Силно клинично значими взаимодействия (9)

Умерено клинично значими взаимодействия (32)

Маловажно клинично значими взаимодействия (39)

Виж подробно всички.

Оцени страницата и я сподели с приятели
12345 3.2, 25 Гласа
Сподели в Facebook
Коментирай във Facebook

!. forum.framar.bg

По темата във форума. Включете се в дискусията сега!

1. sarkis:

по скоро........ Софарма или Актавис.......на мен лично ми се върти в главата * Аналгин * Вие как мислите?м?...

2. sise:

Абсолютно съм съгласна с горепосоченото мнение. За мен това е игра на фирмите производителки за пазарни дялове, игра на маркетинг и реклама... Коя от тях ще получи повече потребители за изделието си , като се има в предвид, че разликата в тези продукти е ...

3. perla197811:

Свободен пазар, к'во да прайш...Предимството е на страната на по-предприемчивите, предлагащи качество на добра цена -> ->...

4. bisertaskov:

-> -> Аналгина е стар като слънцето -> -> това е хапчето което и баба знае,хората залагат на традиционното заглавие,потребителя не го интересува че състава им бил еднакъв....

5. Ivaylo:

То е като колите, едни карат БМВ, друти Мерцедес, но ефектът и от двете е един и същ. -> ->...

6. Radost:

Аналгина е стар като слънцето -> -> това е хапчето което и баба знае,хората залагат на традиционното заглавие,потребителя не го интересува че състава им бил еднакъв. Не съм съгласна. Познавам много хора, главно пенсионери, които не се интересуват от име...

7. jonsanT:

определено традиционните имена си тежат повече ...

8. perla197811:

определено традиционните имена си тежат повече Съгласна! Радвам се да те видя JonsanT -> ->...

9. southern_sun:

По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират....

10. Fa7a:

По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират. Йеее, вазоконстрикцията на малките кръво...

11. southern_sun:

По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират. Йеее, вазоконстрикцията на малките кръв...

12. Madame:

Просто различни търговски наименования на едни и същи субстанции... -> ->...

13. qproin:

каквото имам в къщи, без значение е името стига да ми помогне....

14. valiart:

Рекламни стратегии. Всичко ново е производно от добрия стар аналгин....

15. radowen:

Съгласна съм, че е търговска и маркетинговавойна фармацевтичните компании. И всеки избира сам - спджоба, по навик, по препоръка на лекаря или фармацевта... Аз лично купувам Парацетамол и Аналгин!...

16. pasta:

Рекламни стратегии. Всичко ново е производно от добрия стар аналгин. Точно казано и аз не робувам на марки и имена, а вземам първото което се сетя или което ми даде аптекарката....

17. Силвия Бояджиева:

Аз предпочитам Парацетамакс и Беналгин, също така предимно на Актавис .... -> ->...

18. Memento:

Аналгина е универсално лекарство прастаро като самата Вселена с необятни лечебни свойства, какъвто и да е проблема - пий един аналгин и ще ти мине -> ->...

19. Маг. фарм.:

По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират. Йеее, вазоконстрикцията на малките кръ...

20. ирина:

Все едно и също разликата е в името и цената мога да ви кажа много такива Например:Аулин,нимезил,кокстрал ,енетраКаква е разликата името и цената...

21. Forman:

Това, че пристигат направо опаковани от страни като Индия и Китай не трябва ли да ни притеснява?...

22. ПетърВн:

Не би трябвало тъй като те са най-големите производствени сили и е нормално да се получават от там. Производството на целият свят е концетрирано в Индия и Китай.А по темата аз си взимам тестваното, че работи и за мен това си е обикновенният старомоден Ана...

23. shhuus:

Аз пия нурофен. Болкоуспокояващо с по бърз ефект. И има ефект, докато аналгина не винаги ми влияе....

24. elena:

Вкъщи купуваме парацетамол още откакто забременях, защото друго нямаше как да пия по време на бременност или докато кърмя. Така си и останахме на него -> ->...

25. mimeto:

Вкъщи купуваме парацетамол още откакто забременях, защото друго нямаше как да пия по време на бременност или докато кърмя. Така си и останахме на него -> -> Докато си била бременна си пила парацетамол? Нали не може да се пият лекарства или пак аз нещо съ...

26. Margo:

До сега не бях пила проалгин, винаги се доверявах на стария и изпитан аналгин, но от него едно, че ми пада много кръвното, второ имам горчив скус в устата. Днес се събудих с адско главоболие и имах под ръка Проалгин, чудесна работа ми свърши!...

27. mamavladi:

Вкъщи купуваме парацетамол още откакто забременях, защото друго нямаше как да пия по време на бременност или докато кърмя. Така си и останахме на него -> -> Докато си била бременна си пила парацетамол? Нали не може да се пият лекарства или пак аз нещо с...

28. southern_sun:

Аз също смятам, че не трябва да се пият лекарства докато си бременна, особено без лекарско предписание. През цялата си8 бременност и докато кърмех, не съм пила хапчета, никакви!...

?. www.framar.bg:

Коментирайте "ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20"

1. Тони: (2011-08-09 10:17:30)

парацетамол преди или след ядене е добре да се приема ?

2. www.framar.bg отговаря: (2011-08-09 13:14:50)

Тони

парацетамол преди или след ядене е добре да се приема ?

Храненето няма отношение към приема.

ПАРАЦЕТАМОЛ табл. 500 мг. * 20 е свързан към

Фармакологични групи (Активни съставки):

Съгласни ли сте да се пенсионирате по-късно?

Съгласен съм да се пенсионирам по-късно, ще получа по-висока пенсия.
Не съм съгласен, но съм принуден от държавата и законите.
Не съм сигурен, че ще доживея пенсия.
Искам да живея в някоя нормална страна. Сигурно ще напусна България.
Не смятам да разчитам на парите от пенсията.

Бюлетин

Промоции.

Актуални продукти.

Информация и новини.

При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.